Vestuvės

Vestuvės

vestuves“Vestuvėms patarimų mažai nebūna” – nusprendėme mes, ir vieną gražią dieną viską ką pasaksojame susitikimuose su jaunaisiais ėmėme ir publikavome čia, mūsų gerajame Bloge :)

Šie patarimai apie vestuves yra 100% praktiški, nes šis straipsnis, tai lyg reportažas tiesiai iš “mūšio lauko” :) Jis buvo kuriamas ir tebėra pildomas pastoviai, kai vykdome savo šventą kokybiškos vestuvinės fotografijos misiją. Po susitikimų su jaunaisiais, prieš ir po prieš vestuvines fotosesijas, galiausiai keliaujant automobilyje vestuvių dieną ar netgi bažnyčios kampelyje ceremonijos metu. Kai kuriuose vietose, kai kas gali kartotis, taip turi būti, specialiai per daug neredagavome teksto, siekdami išlaikyti originalaus rankraščio stilių – manome, jog taip geriau perteikiama mintis.

Spėjame, jog siekdami kokybiškų, išbaigtų fotografinių kūrinių, mūsų kolegos, kaip ir mes, nuolat per vestuves susiduria su įvairiausiais dalykais, atrodytų, visiškai nesusijusiais su pačia fotografija. Taigi šiandien mūsų vertingų patarimų apie vestuves sąrašas debiutuoja ir tikimės, jog jis pravers ne tik, tiems kurių vestuves įamžins FotoFazė, bet ir pasirinkusiems kitus vestuvių fotografus.


Vestuvės – realūs ir praktiniai patarimai

1. Jei planuojate prieš savo vestuves degintis – pasirūpinkite tuo, kad įdegis būtų lygus, per suknelę nesimatytų maudymuko žymės.

2. Gerai išsimiegoti (kitaip kitą dieną nuliūdinsite save, veidrodyje pamatę raudonas akis)

3. Vestuvių išvakarėse – neverkite. Juk kitą rytą nenorite atsikelti su patinusiais ir paraudusiais paakiais.

4. Niekur neskubame, nestresuojame, vestuvės – tai šventė. jei Jūsų šventės dieną yra planuojama daug įvykių, lankytinų vietų – turėkite omenyje, kad vistiek kur nors, bet pavėluosite. Dėl “šventos ramybės” savo planuodami savo šventės eigą “užsimeskite” papildomų 10-20min vėlavimui:)

5. Dieną prieš vestuves – neverkiame, negeriame (alkoholinių gėrimų), nevalgome sūrių ir riebių patiekalų.

6. Jaunikis skutasi dieną arba vakarą prieš vestuves (vengiame raudonų žaizdelių), jei bendrai stilistikai netrukdo – nesiskuta išviso.

7. Jei vestuvėse dalyvauja dar vienas fotografas arba Jūsų draugas mėgėjas – perspėkite iš anksto.

8. Jei šventėje dalyvauja ir operatorius – irgi perspėkite.

9. Žiedus dėkitės lėtai ir jei nesiseka uždėti iš pirmo karto – jokiu būdu žiedo negrūskite ant piršto ir nesiraukykite tai darydami – juk Jus fotografuoja :)

10. Jei draugai planuoja po vestuvių ceremonijos mesti žiedlapius, tai reikėtų daryti labai atsargiai, kadangi suspausti prakaituotose rankose žiedlapiai, kurie skrenda ore kaip sniego gniūžtės – nėra gražu.

11. Jei per savo vestuves planuojate leisti balandžius – nedarykite to staigiai: pažaiskite su jais, jie gan mieli ir gražūs padarai , be to – tai gražiau atrodys nuotraukose.

12. Po ir prieš vestuvių ceremoniją rekomenduojame liudininkams eiti kuo toliau nuo jaunųjų, kadangi, nuotraukose už jaunikio arti einantis liudininkas neretai sudaro “trečios kojos” arba “siamo-dvynių” efektą :-D geriau ateitį į salę ir laukti jaunųjų, o išeinant leisti jauniesiems išeiti paskutiniais, o jei einate paskui juos – laikytis distancijos.

13. Po vestuvių ceremonijos, įsitikinkite, jog vyriausioji pamergė ir pabrolys/liudininkai/tiesiog draugai, stovėtų šalia Jūsų, kadangi Jums bus dovanojamos puokštės, kurias vieniems išlaikyti bus gan sunku. Palengvinkite savo vestuves, tegul smulkmenomis užsiima kiti.

14. Po ceremonijos pagalvokite kur gerti šampaną: venkite stovėjimo aikštelių, šaligatvių ir kitų vietų, kur tai atrodys nešventiškai.

15. Jei vestuvės vyksta bažnyčioje – pasidomėkite ar kunigas leidžia fotografuoti “iš visur”.

16. Jei Jūsų draugai paruošė Jums staigmeną, labai prašome jų, su mumis dalintis (kadangi planuojame laiką ir bus apmaudu jei nespėsime kažko, dėl to, kad draugai nutarė daryti staigmenėlę). Tai gali būti išspręsta, jei prieš vestuves duosite mūsų kontaktinius duomenis savo draugams (jie gali Jums nieko nepasakoti, bet mums apie viską šventai “raportuoja”, ką jie sumanė iškrėsti per Jūsų vestuves)vestuves.

17. Neneškite puokštės kaip fakelo – nuleista į apačią ji atrodo netgi gražiau, nei nešama aukštai prie krutinės. Tai išspręsti padėtų išankstinis floristo prašymas puokštę padaryti lengvesnę.

18. Būtų gerai, jei per vestuves, su savimi turėtumėte rankinuką, kuriame visada būtų reikalingiausi dalykai, bei lūpdažis arba blizgesys (su spalva, o ne bespalvis su blizgučiais).

19. Kadangi vestuvių dieną gali būti karšta – palengvinsite sau gyvenimą jei turėsite su savimi vėduoklę.

20. Skėtis gali apsaugoti ne tik nuo lėtaus, bet ir nuo karščio. Neriniuotas skėtukas puikiai tinka karštą dieną, o paprastas (geriausiai spalvotas, arba spalvine gama prie vestuvių tematikos tinkantis) skėtis apsaugos nuo lietaus ir užtikrins smagius kadrus.

21. Yra labai svarbu per vestuves atsipalaiduoti, būti savimi, tačiau svarbu nepamiršti: šia dieną – Jūs – Princese ir Princas, tad stenkitės nesiraukyti ir išsitiesti :)

22. Niekada nesidrovėkite užduoti net pačius kvailiausius klausimus apie vestuves, tarp mūsų neturi būti “nepatogumų”, kadangi tiek Jums, tiek mums bus lengviau dirbti, jei pasitikėsime vieni kitais.

23. Mums yra svarbu žinoti visą vestuvių įvykių eigą, kad galėtume iš anksto suplanuoti kaip ir iš kokio rakurso reikėtų fotografuoti ar kokius papildomus rekvizitus panaudoti būtent per Jūsų vestuves.

24. Pasistenkite įtikinti visas drauges/pamerges, kad per vestuves turėtų su savimi pudrą, kadangi blizgus veidas nėra gražu, o pasipudravusios, netgi tos, kurios visai nesidažo atrodys gražiai tiek per prof. fotoaparato objektyvą, tiek “muilinėmis” padarytose nuotraukose.

25. Jei neturite spec. pageidavimo fotografuotis su draugais, geriausiai ir pačią vestuvinę fotosesiją daryti be jų – tai padės Jums atsipalaiduoti, o mums užtikrins galimybę daugiau su Jumis nuveikti.

26. Jei per vestuves planuojate fotografuotis su draugais, tai reikėtų daryti “netempiant gumos”, kadangi po ceremonijos išdalintas šampanas trukdys susikaupti fotografavimosi metu ir bus tikėtina nuotraukose pamatyti nusisukusią, nesifotografuojančią “chebrą”.

27. Turėkite pas save automobilyje saldainių ar gėrimų, kuriais galėsime simboliškai atsidėkoti įteikdami tų vietų kur fotografuosimės darbuotojams ar gyventojams, jei fotografavimui juos prireiktų patrukdyti.

28. Vestuvės yra linksma šventė, tačiau nepersistenkite atsipalaiduoti iki vakarinės dalies: girti jaunieji iki susėdimo prie stalo, kelia stresą tėvams, piršliams/liudininkams ir be abejo besistengiančiam gražias nuotraukas padaryti vestuvių fotografui.

29. Vakarinėje vestuvių dalyje reikėtų vengti gelsvų spalvų, tad jei tebeplanuojate vakarinės dalies vietą arba papuošimus, pasidomėkite apšvietimu ir sienų spalva.

30. Vestuvių vakarinėje dalyje stenkitės sėdėti toliau nuo sienos, tas pats galioja išleistuvėse (išlydėtuvėse).

31. Jei patys planuojate vietas, kuriose lankysitės per vestuves – turėkite omenyje, jog tiesioginė saulė – nėra gerai, šešėlyje Jums bus paprasčiau ir maloniau fotografuotis: nereikės raukytis nuo saulės ir nuotraukose atrodysite geriau.

32. Vakarinės dalies programą derinkite su fotografais, kadangi vedėjai neretai numato laiką bendroms nuotraukoms (kurios dažniausiai ir taip jau būna padarytos).

33. Svarbu, jog jaunieji sėdėtų tokioje vietoje, kur jie būtų aiškiai matomi, aplink būtų pakankamai erdvės. Venkite “susodinimo” į stalo galą (kitaip fotografuoti bus įmanoma tik iš vieno-dviejų rakursų, o ir patys jausitės izoliuoti nuo svečių).

34. Jei per savo vestuves planuojate svečius nustebinti iš anksto paruoštu šokiu – fotosesijos metu pats geriausias laikas trumpai parepetuoti, tuo pačiu ir mus supažindinti su šokiu, kad vakarinėje dalyje žinotume kurie momentai atrodys įspūdingiausiai.

35. Vakarinėje dalyje, kai yra paduodami karštieji yra geriausias laikas valgyti ir mums, kadangi kramtančių jaunųjų ir svečių nefotografuosime.

36. Tortą pjauti geriausia taip, kad visi aplinkiniai (bei fotografas) galėtų tai aiškiai matyti ir būtų šioks toks priėjimas.

37. Nurodykite bent porą mobiliųjų telefonų numerių, kuriais per vestuves galima būtų su jumis susisiekti (jaunosios telefonas nesiskaito, nes dažniausiai neturės su savimi).

38. Visus pagrindinius vestuvinius reikalus stenkitės susitvarkyti kaip galima anksčiau. net ir 12 mėn. prieš vestuves nėra per anksti. O jei vis dar negalite apsispręsti su vestuvių data, o iki vasaros liko tik 8-9mėn.  – vis tiek jau galite galvoti apie šventės koncepciją, stilių, peržiūrėti vestuvines sukneles ir kostiumus bei organizuoti tai, kam konkrečios datos nereikia – kuo mažiau rūpesčių liks prieš vestuves, tuo labiau pailsėję jausitės per pačią šventę.

39. Vestuvių fotografas tai žmogus su kuriuo per savo vestuves praleisite nemažai laiko. Mes visada rekomenduojame susitikti bent su keliais vestuvių fotografais ir rinktis ne tik pagal darbus/nuotraukas ar kitus “parametrus”, bet ir bendraudami Jūs turite jaustis gerai – laisvai, maloniai, paprastai.

40. Nesistenkite per savo vestuves padaryti visų kitų žmonių, artimųjų, laimingais, kiekvienam įtikti, patenkinti kiekvieno ypatingus pageidavimus ar tiesiog “kaprizus”. Tai Jūsų santykių, Jūsų meilės šventė – tai Jūsų vestuvės!

vestuvesTaigi, smagiai ir neužmirštamai prašvilpė vienas ir jau įpusėjo kitas vestuvinis sezonas. Tiek jaunieji tiek ir mes patys nepaprastai smagiai praleidome laiką grąžindami nuotakas vestuviniais makiažais, fiksuodami jautrius reportažo kadrus, bei smagindamiesi įvairaus pobūdžio fotosesijose.  Per šį laiką įgavome daug naujos patirties ir antrą kartą viską nurašę nuo mūsų vestuvių planavimo knygutės tiesiai į FF blogą – parengėme Jums praktinių patarimų apie vestuves sąrašo tęsinį!

41. Toms kurios dar neišsirinko savo vestuvinės suknelės – skaitykite www.fotofaze.lt/vestuvines-sukneles
42. Jei vestuvinę suknelę siuvatės ir ji yra be petnešų – įsitikinkite, kad korseto viršutinėje dalyje yra prisiūtos silikoninės juostelės (daugiau apie vestuvines sukneles).
43. Jei suknelę užsakote internetu, įsitikinkite, kad ją gausite vėliausiai 4 savaitės iki vestuvių: ją gali reikėti pataisyti (iš anksto susiraskite siuvėją kuri tai padarytų) ir ji netgi gali nepatikti (todėl 4 savaičių turėtų užtekti, kad rastumėte kitą variantą).
44. Jei savo vestuvinę suknelę ketinate pardavinėti, nesidrovėkite, pasakykite tai fotografui – jis per vestuves nufotografuos detales ir suknelę tokiais rakursais, kurie tinka būtent pardavimui.
45. Jaunikio baltų marškinių atspalvis turėtų atitikti nuotakos suknelės atspalvį.vestuviu planavimas
46. Jei dėsitės pėdkelnes/kojines, per vestuves turėkite atsarginę porą.
47. Net jei Jūsų bateliai atrodo labai patogūs, turėkite ir atsarginę batelių porą.
48. Vestuves planuojant vasarą, reikėtų pagalvoti ką užsidėti jei netikėtai atvėstų. Jūsų vestuvinio salono siūlomas atlasinis bolero švarkelis ne visada yra geriausias variantas. Kartais per vestuves daug gražiau atrodys balta skara iš angoros, švarkelis ar net baltas megztukas.
49. Jei per Jūsų vestuves lyja – tai nėra blogai, jei tik turite su savimi skėtį, „kažką šilto“, šypseną, o svarbiausia: vienas kitą!
50. Eidami į bandomąjį vestuvinį makiažą turėkite su savimi baltą maikutę ir savo vestuvinius auskarus. Tai padės suprasti, kad makiažas ne toks ryškus kaip Jums atrodo.
51. Jei nuometas dedamas ant „palaidu plaukų“ šukuosenos, paprašykite, kad toje vietoje, kur jis tvirtinsis plaukai būtų surišti gumyte, tokiu atveju segtukams nebus kur „nuslysti“ ir nuometo nereikės taisyti kas 5 minutes.
52. Jei kreipiatės į vestuvių organizatorius visas dekoracijas, aksesuarus ir kitas smulkmenas į reikalingą vietą turi atvežti jie, o ne Jūsų svečiai, artimieji. Turite pilną teisę reikalauti pagalbos šiais klausimais.
53. Jei yra galimybė apsilankykite Jūsų vakarinės dalies vedėjo/muzikantų vedamame renginyje – pamatyti kaip jis/jie dirba. Tai yra labai aktualu, kadangi šio balso Jums reikės klausytis vidutiniškai šešias valandas iš eilės.
54. Pasiruošimo metu per vestuves Jums neturi trukdyti artimieji klausinėdami kur kas guli, ką padėti, kelintą išvykstame ir t.t. Pasiruošimo metas, ypatingai jei namuose daromas makiažas, turi būti atsipalaidavimo ir mėgavimosi metas.
55. Jei artimieji turi ateiti pas Jus į namus kažkada prieš išvažiuojant, patariame, kad jie atvyktų ne anksčiau nei pusvalandis iki išvažiavimo arba į pasiruošimo pabaigą, kitaip – tikėtina, kad per vestuves Jūsų laukia nereikalingas šurmulys.
56. Prieš vestuves ir vestuvių dieną intensyviai drėkinkite savo lūpas, darykite lūpų pilingą (po dušo trinkite jas šiurkščiu rankšluosčiu). Prieš vestuvinį makiažą – pasitepkite jas vazelinu.
vestuviu patarimai57. Prieš vestuves (jei makiažą darys vizažistas, o ne kosmetologas), pasirūpinkite savo oda – apsilankykite grožio procedūrose, darykitės veido kaukes, nes gražiausiai atrodo ir geriausiai laikosi tas makiažas kuris padarytas ant sveikos odos.
58. Vestuvinė fotosesija mažiausiai trunka nuo 1 iki 3 val.
59. Jei taip gavosi, jog pasirinkote FotoFazę fotografuoti savo vestuves, pradėdami planuoti šventės eigą visada galite su mumis pasitarti: padėsime protingai ir patogiai sudėlioti tvarkaraštį (pirmojo susitikimo arba priešvestuvinės fotosesijos metu).
60. Jei Jūsų vestuvių automobilį vairuos kažkas iš svečių/giminių aptarkite tikslų maršrutą iki bažnyčios (kur mašiną galima pasistatyti, kur per senamiestį galima važiuoti ir pan.).
61. Jei Jūsų vestuvinį automobilį vairuoja ne prof. vairuotojas, o Jūsų draugas/giminaitis, o iš paskos būrys “ne vietinių” draugų/giminių patarkite jam nevažiuoti per mirksinčius šviesoforus, nepiktnaudžiauti kitų mašinų lenkimu, nes viso to pasekmė – pastovūs sustojimai tam, kad palaukti važiuojančiųjų iš paskos.
62. Perspėkite svečius, kad per vestuves, važiuojant iš taško „A“ į tašką „B“, mes visada važiuojame jauniesiems iš paskos arba jų priekyje.
63. Jei per Jūsų vestuves yra planuojama važiuoti didesnius atstumus (50km ir daugiau) mašinas nerekomenduojame puošti gyvomis gėlėmis.
64. Jei Jūsų svečiai į vestuves atvyko su savo veidrodiniais fotoaparatais arba pafotografuoti paprašė Jūsų draugas pradedantysis fotografas fotosesijos metu paprašytume Jų nedalyvauto fotografavimo procese , o ceremonijos metu – nesimaišyti kitoje pusėje, kitaip – vietoj savo nuotraukų turėsite nuotraukas su krūvele fotografų fone.

65. Jei vestuvės bus filmuojamos (tiek profesionaliai tiek mėgėjiškai) praneškite iš anksto. Busime dėkingi jei pasidalinsite operatoriaus kontaktais, o filmuojančiam draugui pasakysite, kad stovėti priešais fotografą – reiškia būti kadre.
66. Išsiaiškinkite ar prieš vestuvinę ceremoniją Jums reikės eiti pas kunigą pasirašyti ar atvykę prie bažnyčios iškarto galite eiti į ceremoniją.
67. Pravers prieš ceremonija pirštus sutepti vazelinu (ypatingai aktualu per vasaros karščius, kai viskas tinsta).
68. Sveikinimams ir išlydėtuvėms pasirinkite kuo didesnę erdvę ir iš anksto pagalvokite kaip turėtų stovėti svečiai arba pasitarkite apie tai su savo vestuvių fotografu.
69. Jei per vestuves neplanuojamas “piknikėlis“, turėkite su savimi užkandžių. Alkani jaunieji greitai pavargsta, o pavargusiems sunkiau džiaugtis vakarinės dalies linksmybėmis.patarimai vestuvems
70. Jei planuojamas „piknikėlis“, jį geriausia daryti prieš fotosesiją arba fotosesijos vidury. Tokiu būdu galėsite reguliuoti jo laiką ir matysite ar spėjate į fotosesiją. Piknikėlį darant fotosesijos pabaigoje rizikojate vėluoti į vakarinę dalį.
71. Būtinai pasiimkite su savimi vandens.
72. Turėkite monetų parkingui, jeigu per Jūsų vestuves fotografuositės mieste.
73. Minėjome ankstesniame patarimų sąraše apie vestuves, bet pasikartosime: Jei vakarinėje dalyje fotografui bus numatytas maistas, reikėtų perspėti personalą, kad fotografui maistas nebūtų nešamas paskutinėje eilėje – jis turi spėti pavalgyti anksčiau nei Jūs.