Vestuvinės Suknelės: patarimai būsimai nuotakai

Vestuvinės Suknelės: patarimai būsimai nuotakai

Autorė: Polina ZingerPolina Zinger
FF kūrybos vadovė, vizažistė,
fotografo asistentė, fotosesijų
planuotoja ir koordinatorė.


Savo darbo praktikoje “FotoFazėje” padėjau pasiruošti vestuvių dienai ir šiai dienai išaušus – aprengti daugybę nuotakų. Kadangi mes dirbame nuoširdžiai, tai ši patirtis tapo labai asmeninė: lyg pati sau būčiau ieškojusi vestuvinės suknelės. Tik kas kartą “aš” būdavau kita – aukštesnė, stambesnė, plonesnė, išrankesnė, neapsisprendusi ar sofistiška. Taigi nutariau jog atėjo laikas pasidalinti nemaža patirtimi apie tai, kas yra aktualu kiekvienai nuotakai – apie vestuvines sukneles.


“Šis bei tas” apie vestuvines sukneles

 

Nuo ko pradedame rinktis
Vestuvinę suknelę pradedame rinktis, vos tik ant kairės rankos bevardžio piršto atsiranda žiedas, tačiau paieška apsiriboja ilgomis valandomis sėdėjimo prie kompiuterio nagrinėjant suknelių nuotraukas. Tokia pradžia nėra pati taisyklingiausia, tačiau irgi nebloga – ji padeda suprasti, kokios vestuvinės suknelės norime – kuklesnės, prabangesnės, bohemiškos ar minimalistinės, kitaip tariant – gauname įkvėpimo ir tuo pačiu pasimetame pasirinkimo bekraštėje: “šitą aš tikrai neužsidėčiau, šita man labai patinka, bet ar patiks Jam, ši vestuvinė suknelė per brangi, ši – per paprasta”.  Galiausiai išsirenkame tai, kas mums atrodo tobula ir širdyje lyg ir palengvėja, tačiau tai ir yra momentas, kai nemaža dalis būsimų nuotakų suklysta.

Klaidas suvokiame, deja, tik vestuvių dieną: pvz.: suknelė nepatogi. Tas dvidešimt minučių primatavimo metu atrodė lyg ir nieko, tačiau vestuvių dieną, per fotosesiją ir šiaip keliaujant iš taško “A” į tašką “B”  nusibosta tampyti kažką ilgo ir nuolat besipainiojančio po kojomis. Tai atsitinka todėl, kad moterys nepratusios nešioti ilgas sukneles ar sijonus, pasijonius, ir lankus (kas anksčiau buvo įprasta, natūralu ir pripažinkime, nors ir ne taip patogu, kaip džinsai, bet labai gražu:)) Patarimas: prieš vestuves pradėkite nešioti ilgus sijonus. Jei yra galimybė – pavaikščiokite pusdienį su pasijoniu, tai padės Jums įvertinti savo sprendimą pasirenkant vestuvinę suknelę, nes graži išvaizda vestuvių dieną ne visada garantuoja gerą nuotaiką, nebent Jus tiesiog džiaugiatės vien tuo, kad ištekate :)

vestuvines suknelesKitą klaidą pamatome nuotraukose, laimei, ne visos šiuo klausimu suklysta, tačiau klaidos tikimybė yra. Didžiausia tikimybė nuotakai turinčiai betkokią odos ar plaukų spalvą, atrodyti gerai yra, kai suknelės spalva pieno baltumo. Šiuo metu (ypač naršant internete) rasite begalę vestuvinių suknelių spalvų įvardijimų: “Ivory”, “white”, “champagne”, “Diamond white” – kaip žinoti kokią pasirinkti? Išrinkus pieno baltumo suknelę (spalvą įvertinti galima tik realiai pamačius suknelę) laimės bet kuri nuotaka. Tamsesniais ar švieseniais baltumo atspalviais reikėtų varijuoti atsižvelgiant į suknelės medžiagą.Yra tikimybė, jog nuotraukose suknelė atrodys “nelabai”, jei suknelė yra sniego baltumo. Jei  tokio baltumo suknelė (“iki melsvumo balta”) yra iš lengvos medžiagos (pvz.:šilkas, šifonas) ir neblizga, tuomet bijoti nėra ko, tačiau, jei medžiaga yra sunkesnė, “tankesnė” ir blizgi, raukyta, nuoširdus patarimas – paieškokite dar.

Dar vienos klaidos dažniausiai nepastebi pačios nuotakos, tačiau pastebi aplinkiniai. Ši klaida – netinkamo silueto parinkimas. Buvo atvejis, kai nuotaka norėjo trumpos vestuvinės suknelės, tačiau jai teko išsirinkti undinėlės formos suknelę (nes taip patarė salono konsultantės). Kodėl taip atsitiko? Nes žmonės nežino kaip drabužio fasonu koreguoti savo figūrą, nežino kas tinka figūrai, nes lygiuojasi į standartinį modelį iš nuotraukos arba yra tiesiog pripratę matyti save veidrodyje apsirengusius standartiniais šiuolaikinės rinkos siūlomais drabužiais. Merginai puikiai tiktų ir trumpa suknelė, tačiau, salonas matomai neturėjo būtent tokios trumpos vestuvinės suknelės, kurios iškirptė būtų gilios “V” formos, ilgis – truputi žemiau kelio (iki blauzdos), sijonas būtų siaurėjantis iki kelių ir platėjantis iki blauzdos (iliustracija A). Būna atvejų, kai nuotakos siuvasi sukneles nepasimatavusios tokio tipo vestuvine suknelę salone, arba neišsiaiškinusios ar tokio silueto suknelė tinka, pvz.: norimas modelis turi per žemą liemens liniją, tokiu būdu vizualiai sutrumpėja kojos (iliustacija B), netinka suknelės žemiau kelių, o nuotaka nori atrodyti pakankamai kukliai bažnytinei ceremonijai ir tuo pačiu nenori ilgos suknelės (iliustacija C). Arba visgi išsirinkusi tokią suknelę, kurios ilgis storina blauzdą, išsirenka žemo kulno batelius, kurie blauzdą pastorina dar labiau (iliustacija D). Norint išvengti šio efekto reikėtų rinktis batelius ant aukštesnio grubesnio kulno, su platforma. Dar viena dažnai sutinkama klaida – kai mergina turi nuožulnius pečius ir renkasi vestuvinę suknelę per vieną petį arba, per kaklą (abu variantai paryškina pečiu nuožulnumą). Trumpo kaklo merginos pasirenka sukneles aukšta iškirpte arba iškirpte – “laivelį”. Tai atsitinka, nes priprantame, kad didžiųjų prekybos centrų drabužiai guli ant mūsų ne taip, kaip reikėtų. Renkamės drabužį, o ne tai, kaip drabužis guli ant mūsų. Šioje vietoje, daug kas su manimi gali nesutikti, tačiau nekalbėčiau taip, jei nebūčiau šių pastoviai besikartojančių dalykų liudininkė.


vestuvines sukneles Iliustracija E ir F, parodo, jog parinkus tinkamo ilgio sijonus, vis tiek rekomenduojama pasirinkti grubesnio tipo batelius (pvz.: su platforma)
.
Svarbiausias patarimas: išsiaiškinkite Jums tinkamus siluetus. Tam reikia žinoti kokie jie būna.


Siluetų įvairovė
Sąvoka „siluetas“ reiškia suknelės formą. Siluetas, kaip ir iškirptė, yra vienas iš pagrindinių suknelės elementų, padedančių nustatyti geriausiai jūsų stiliui ir figūrai tinkanti suknelės tipą.

A formos suknelė. Tiesias šiuolaikines geometrijos linijas įkvėpė klasikinė A formos suknelė. Ji pirmą kartą į madą atėjo XX a. 6-ojo dešimtmečio pabaigoje. Suknelės forma primena trikampę A raidę – siauras korsetas ir platus sijonas.  Šis vestuvinių suknelių stilius yra pats universaliausias ir patraukliausias. Korsetas išryškina liemenį, tuo tarpu žemyn krintantis sijonas suformuoja A formos siluetą. Šis stilius yra itin populiarus, kadangi jį gali dėvėti bet kurio kūno tipo moterys. vestuvine sukneleŠis siluetas tinka kriaušės formos figūros moterims, kadangi jis aptempia ir išryškina viršutinę kūno dalį, o apatinę – paslepia. Sijonas gali būti tiek siauras, tiek platus. Tačiau svarbu pabrėžti tai, kad jis pradeda platėti žemiau juosmens, taip paslepiama apatinė kūno dalis. A formos – princesės siluetą labiausiai mėgsta apvalesnių formų nuotakos, kadangi storesnis audinys nepriglunda prie kūno linijų. Aptempdama apatinės kūno dalies linkius, šio stiliaus vestuvinė suknelė vizualiai padidina ūgį, nes pailgėja liemuo ir nėra juosmens siūlės. Priklausomai nuosuknelės medžiagos, šis stilius tinka tiek iškilmingam baliui, tiek kukliai šventei. Nenuostabu, kad tai yra pats populiariausias vestuvinių suknelių stilius. Šį modelį sudaro vertikalios siūlės, kurios leidžiasi žemyn nuo liemens arba pečių iki sijono apačios.
Rekomenduojama smulkioms ir žemoms moterims, kadangi dėvėdama šio stiliaus vestuvinę suknelę nuotaka atrodo aukštesnė. Šio silueto suknelę taip pat patariama vilkėti apkūnioms nuotakoms, kurios nori paslėpti savo klubus. Tačiau jos nerekomenduojamos apkūnioms jaunosioms su smėlio laikrodžio formos figūra, nes šis stilius išryškins jūsų liemenį.

Ampyro stiliaus suknelė. Jaunatviška ir elegantiška ampyro stiliaus suknelė su paaukštintu liemeniu į madą atėjo 1800 m., po Didžiosios Prancūzijos revoliucijos. Šį neoklasikinį stilių iš populiarino Napoleono žmona Žozefina. Šio silueto lengvai platėjantis paaukštintas liemuo prasideda žemiau aptemptos krūtinės linijos. Priklausomai nuo figūros, sijonas gali kristi lengvai arba šiek tiek ją aptempti. Šis stilius itin tinka platų liemenį turinčioms moterims, kadangi jis švelniai prisiliečia prie jūsų kūno linijų. Paprastai ampyro stiliui būdinga kvadrato formos iškirptė, plačios petnešėlės arba rankovės. Ampyras kaip ir A formos suknelė, yra labai universalus. Jis tinka bet kokioms vestuvių iškilmėms. Nors ampyro stiliaus siluetas puikiai tinka įvairiems kūno tipams, jį itin mėgsta mažą krūtinę turinčios nuotakos, nes šis stilius nukreipia dėmesį į suknelės iškirptę.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      
Balinė suknelė. Ši ilgą sijoną turinti vestuvinė suknelė įsiveržė į mados istoriją kartu su karalienės Viktorijos vestuvėmis 1840 m. ir išlieka populiariausiu romantiško silueto drabužiu.vestuvines sukneles Iškirptė ir rankovės gali skirtis, tačiau siauras liemuo ir ilgas pūstas sijonas su tiulio pasijoniu yra neatsiejami suknelės atributai.
O štai ir Pelenė! Tai įspūdingiausias ir oficialiausias vestuvinių suknelių stilius. Klasikinę ir elegantišką išvaizdą lemia aptemptas korsetas ir žemę siekiantis sijonas. Šį siluetą, kaip ir A formos sukneles, labiausiai mėgsta putlių formų moterys, kadangi dėvint šią suknelę paslepiami platūs klubai. Tačiau šį stilių taip pat dievina nuotakos, kurių klubai yra siauri, kadangi taip sukuriamas itin gundantis moters figūros siluetas. Jeigu turte didelę krūtinę, balinė vestuvinė suknelė padės sukurti smėlio laikrodžio formos siluetą, nes aptemptas biustas ir įprastas, pažemintas arba V formos korsetas pabrėžia liemenį. Šios suknelės paprastai dėvimos be šleifo. Balinės suknelės stilius išsiskiria pečių nesiekiančiu korsetu, itin aptempiančiu liemens liniją, ir laisvai krintančiu žemyn prabangiu sijonu. Šio silueto sijonas tinkamiausias nuotakoms, kurios ieško elegantiško ir klasikinio rūbo. Ši vestuvinė suknelė puikiai tinka tiek vidutinio ūgio, tiek aukštesnėms nuotakoms, taip pat moterims, kurios nori paslėpti plačius klubus. Šio stiliaus suknelės nerekomenduojamos smulkioms ir žemoms moterims, kadangi ilgas sijonas gali užgožti pačią nuotaką.
Rekomenduojama: apkūnioms, plonoms, kriaušės figūros, vidutinio – aukšto ūgio moterims.
Nerekomenduojama: smulkioms ir žemoms nuotakoms

Princesės suknelė >> Princesės suknelė su aptemptu korsetu ir sijonu į madą atėjo XX a. 6-ajame dešimtmetyje, kai filmų žvaigždė Greisė Keli tapo Monako princese. Princesės vestuvinei suknelei būdingos aiškios linijos ir platėjantis sijonas, bei vertikalias siūles, kurios tęsiasi nuo pečių iki suknelės apačios krašto. Visa tai įkūnija klasikinės ir romantinės mados vienybę.

<< Balerinos suknelė kurios ilgis yra iki pusės blauzdų, kilo iš klasikinio baleto kostiumo. Ji visada siuvama iš itin plonos medžiagos, pvz., tiulio arba plono šilko, todėl itin lengvai plazda virš pasijonių sluoksnių.

vestuvines suknelesUndinėlės siluetas. Tai seksualus, gundantis ir kiekvieną kūno liniją pabrėžiantis suknelės siluetas, kuris tinka itin pasitikinčiai savimi nuotakai. Undinėlės silueto vestuvinė suknelė aptempia kūną iki kelių. Nuo šios vietos ji pradeda platėti. Tai labai seksualaus stiliaus suknelė, išryškinanti visus kūno linkius. Ji spinduliuoja rafinuotumu ir elegancija, todėl puikiai tinka dėvėti tiek švenčiant vestuves basomis paplūdimyje, tiek oficialių iškilmių metu. 

Siaura aptempta suknelė. Siauras aptemptas sukneles dėvėjo Marilyn Monroe tais laikais, kai vestuvines suknelesįsiuvai ir siūlės, o ne šiuolaikiniai tamprieji audiniai, buvo naudojami gundančiam siluetui sukurti. Paprasta, graži, elegantiška ir prie kūno prigludusi vestuvinė suknelė (kartais dar vadinama „kolona“). Ji aptempia jūsų kūno linijas, taip išryškindama liemenį, taliją ir klubus. Atsižvelgiant į pasirinktą audinį, trumpo ir siauro arba „kolonos“ silueto suknelė tinka keliems kūno tipams, tačiau atkreipkite dėmesį, kad šis stilius pabrėžia visus figūros trūkumus, pvz., stambią apatinę kūno dalį. Todėl kruopščiai rinkitės audinį (storesnis audinys mažiau aptempia kūno linijas) ir Jūsų vestuvių dieną suknelė prikaustys visų žvilgsnius. Šio stiliaus vestuvinė suknelė yra populiariausia rengiant šventę paplūdimyje arba kitose išvažiuojamosios vestuvių ceremonijos vietose. Siaura aptempta suknelė išsiskiria tuo, kad neturi liemens linijos.

Suknelė su turniūru (angl. bustle back). Turniūras į madą atėjo XIX a. pabaigoje. Šio laikmečio dama išsiskyrė S formos siluetu, kuris buvo populiarus nuo karaliaus Edvardo VII viešpatavimo laikų iki Pirmojo pasaulinio karo. Vėliau suknelės tapo mažiau impozantiškomis, tačiau didžiausias dėmesys ir toliau buvo skiriamas suknelės užpakalinės dalies dekoravimui. Tai gali būti daugelio silueto suknelių “pridedamoji dalis”. Turniūras iš pradžių buvo kamšalas, dėvėtas norint sukurti sijono išpūstumo ir pilnumo efektą nugaroje, žemiau liemens linijos. Šleifo vidurinės dalies pakėlimas iki liemens linijos ir pritvirtinimas sagomis arba kabliukais taip pat gali sukurti turniūro efektą.

 

Suknelė su U arba V formos korsetu. Šį stilių charakterizuoja pažemintas liemuo su korsetu, sudarančiu U arba V formą, kuri prasideda keliais centimetrais žemiau liemens. Šis siluetas puikiai tinka nuotakoms, kurios nori, kad pažemintas liemuo padėtų sukurti smėlio laikrodžio formos figūros įvaizdį. Smulkios ir žemos nuotakos turėtų rinktis kito stiliaus vestuvines sukneles, kadangi šis stilius vizualiai mažina ūgį. Suknelės su V formos korseto siluetu puikiai tinka nuotakai, norinčiai paslėpti savo pilvuką. Tai vienas iš labiausiai liemenį liekninančių stilių, kadangi korseto apačioje suformuojama V raidė. Tokiu būdu pailgėja talija ir jūs atrodote plonesnė. Kaip ir balinė suknelė, V formos korsetas paslepia klubus, o ilgas sijonas nukreipia žvilgsnį į apatinę kūno dalį.

Rekomenduojama: nuotakoms, turinčioms aukštą ūgį, plačius klubus, smėlio laikrodžio arba kriaušės formos figūrą
Nerekomenduojama: smulkioms ir žemoms nuotakoms.

Keletas suknelių bruožų, galinčių turėti įtakos vestuvinės suknelės siluetui, arba tiesiog padėsiantys orientuoti ko Jūs norite, kai rinksitės suknelę:

Raukiniai (angl. Bustles) – sutrauktos arba klostuotos audinio juostelės, naudojamos drabužiui papuošti.

 “Vaikiški“ raukinukai (angl. Ruffles) – vienas kitą dengiantys nėrinių sluoksniai.

Briliantais puošti organzos raukinukai – surauktos organzos sluoksniai. Raukinukų kraštai apsiūti plona „žuvelės linija“. Tokiu būdu sukuriamas bangavimo efektas, dažnai besitęsiantis „laipteliais“ žemyn iki šleifo.

Suknelė su sutrauktu sijonu (angl. Pickup Hemline) – suknelė, kurios audinys vienoje vietoje yra surauktas ir krenta į apačią sukurdamas įlinkio efektą iki kitos surauktos suknelės vietos. Šios sutrauktos vietos aplink suknelę yra išsidėsčiusios keletą kartų.

Suknelė su atvira nugara – drabužis, kuris paprastai turi ilgą plačią iškirptę, besitęsiančią iki nugaros vidurio. Iškirptė gali būti apvali arba širdelės formos.

vestuvine suknelePeplumas gali išplatėti arba eiti tolygiai su jūsų suknele. Jis pritvirtinamas prie užpakalinės liemens linijos dalies. Peplumai yra gražiai dekoruoti, todėl užpakalinė jūsų suknelės dalis atrodo elegantiškai ir senoviškai.

Klostuotas sijonas turi įprastą liemens liniją ir iš to paties audinio suformuotas plačias klostes.

Trimito formos sijonas (angl. trumpet skirt) aptempia kūną iki šlaunų vidurio. Nuo šios vietos jis pradeda pamažu platėti.

Bolero švarkelis –
trumpas švarkelis su atviru priekiu, platėjantis žemiau krūtinės ir nesiekiantis liemens linijos.


Bendras stilius
Kai išsiaiškinsite kas Jums tinka, reikia pradėti ieškoti, kas patinka, tiksliau, kokio stiliaus vestuvinės suknelės norite. Vestuvines sukneles sunku apibendrinti į tam tikrus stilius, kadangi šiandien bet kokio stiliaus drabužis gali “virsti” vestuviniu. Suknelės stilių diktuoja du dalykai:
1. medžiaga 2. emocijos ir  mintis, koncepcija, kurią vestuvinė suknelė perteikia. Tai reiškia, kad priklausomai nuo medžiagos ir aksesuarų suknelė gali tikti vestuvėms prabangiose rūmuose arba romantiniai ceremonijai vėjuotame paplūdimyje. Todėl, rinkdamiesi suknelę, įsidėmėkite, kad vestuvinė suknelė diktuoja vestuvių tematiką, stilių, atmosferą. Ką daryti, jei siluetas jau žinomas, o apsispręsti koks turi būti stilius – sunku? Tada reikia suprasti, kas padės Jums jaustis gerai, kokia aplinka Jus džiugins, ar nebus sudėtinga parinkti atitinkamus papuošimus. Vieni jaunieji jaučiasi gerai esant mažai, uždarai šventei, kiti – nori didelių iškilmių, puošnumo. Vieni nori šią šventę skirti sau, kiti – suvokia vestuves, kaip visos giminės šventę – taip ir su vestuvine suknele.

Kyla klausimas: kaip priderinti jaunikį, jei suknelę jis pamatys tik vestuvių dieną? Atsakymas paprastas: padėkite jam išsirinkti. Vyrai ne taip noriai eina apsipirkti kaip moterys, todėl jaunikis tik pasidžiaugs Jūsų iniciatyva :)

Ką pravartu žinoti

Spalva
Vestuvinė suknelė, tai ne tik balta spalva, tai kaip ir kalbėjome anksčiau – baltos spalvos atspalviai. Tačiau vestuvinė suknelė nebūtinai turi būti visiškai balta, jau kelis metus iš eilės nuotakos renkasi tam tikrų spalvų elementus, pvz.: tam tikros spalvos aksesuaras, bateliai, kaklaraištis, puokštė. Tai palengvina vestuvių planavimą: nereikia ieškoti baltų batelių, jau žinosite kokios spalvos papuošimus naudoti, ta spalva gali dominuoti pakvietimuose ir t.t.
Iš vienos pusės, spalvos pasirinkimas yra tam tikras rėmas, į kurį reikia “sutilpti”, tačiau iš kitos pusės, kai rėmo nėra, būna daug sudėtingiau ir daug lengviau “nuklysti” nuo vientisos tematikos.
Kai kurios nuotakos mėgsta makiažo spalvas priderinti prie vestuvių tematikos ir čia galima klaida. Ne visos spalvos tinka, todėl jei Jūsų vestuvių spalva yra raudona, tai nereiškia, jog Jums tiks raudonos lūpos :) Plačiau apie makiažą sužinosite skaitydamos toliau.

Bateliai
Vestuviniai bateliai TURI BŪTI PATOGŪS, kitu atveju susigadinsite sau šventę, kai jau po pirmos fotosesijos valandos negalėsite paeiti. Štai į ką vestuviniai bateliaireikėtų atkreipti dėmesį, kai renkatės batelius:

* didžioji dalis vestuvinių batelių būna su smailiu kulnu; pavyzdžiui yra tikimybė “įsmigti” į žolę.
* jei batelių padas bus labai plonas – pavargsite vaikščioti; pavyzdžiui senamiestyje yra akmenuotas kelias.
* bateliai ant nedidelės platformos dažniausiai būna patogesni, minkštesni, stabilesni, tinka prie ilgų suknelių ir dalina koją, labai tinka merginoms, kurios yra nepatenkintos savo blauzdomis.

Vestuvinių batelių siluetą, reikia rinktis taip pat kaip ir vestuvinę suknelę. Priklausomai nuo Jūsų kojų formos, reikia atsižvelgti ne tik į patogaus aukščio kulną bet ir į tai, kokio aukščio kulnas tinka. Be abejo, jei vestuvinė suknelė ilga – apie tai galvoti nereikia, tačiau jei suknelė trumpa ar bent kiek atidengia batelius – vėl reikėtų pamąstyti apie figūros koregavimą siluetu (kuris taip pat priklauso nuo to, kokią kojos dalį dengia suknelė).

Šiuo metu yra labai populiarūs balti medžiaginiai bateliai. Jie populiarūs ne tik dėl to, kad medžiaga yra lengvesnė ir tinka prie daugiau suknelių stilių, bet ir dėl to, kad gali būti perdažomi ir ateityje nešiojami dažniau. Ką verta žinoti? Medžiaginiai bateliai lengvai purvinasi, todėl turite tvirtai nuspręsti ar batelius pilnai naudosite ir negailėsite jų, kai per fotosesiją reikės eiti per žolę, ar tausosite ateičiai ir bijosite žengti žingsnį, kas gali privesti prie nereikalingo streso ir sugadinti nuotaikas. Stenkitės turėti malonumą, nuo visko kas vyksta Jūsų šventės dieną, nepriklausomai nuo to ar išsipurvins Jūsų bateliai, todėl net jei nupirksite pačius gražiausius pasaulyje batelius ir bijosite juos sugadinti, jokio malonumo nuo jų negausite.

Nuometas ir kiti aksesuarai
Labai dažnai tenka girdėti, jog jaunieji nenori tradicinių vestuvių, tačiau nuotakos aprangoje pilna visokių aksesuarų ir elementų, turinčių gilias tradicijas ir reikšmes, apie kurias mažai kas susimąsto.

Lietuvoje nuotakos ypatingai mėgsta nuometus, kurie užsienyje reiškia tą patį, ką Lietuvoje rūtos vainikėlis. Nuometas ant nuotakos veido simbolizuoja biblijinę Jokūbo ir Rachelės istoriją, o keliaraiščio simbolika išvis nelabai tinka vestuvėms :)
Tačiau nenuklyskime nuo temos: jei jau pasirinkote savo šventei pasipuošti nuometą, turėkite omenyje jo svorį, kai rinksitės nuometo stilių. Nuometas bus tvirtinamas į Jūsų plaukus, tai reiškia papildomą svorį ir tam tikrus judesio suvaržymus. Nuometo stilius ir tvirtinimo vieta (gali būti tvirtinama ant viršugalvio arba prie pakaušio) irgi turi tiesioginę įtaką nuotakos siluetui.

vestuvines sukneles

Štai puikus pavyzdys, kaip nuotakos nuometas atsveria jos plačius pečius, sudarydamas harmoningą proporcijos iliuziją.

Gėlės šukuosenoje – papuošimas, kuris irgi reikalauja žinojimo – pasitarkite su savo floriste kokios gėlės “laikosi” geriausiai ir pagalvokite ar norite tokių gėlių savo puokštėje.
Šiandien labai madinga puošti šukuoseną lankeliais, aksesuarais sutampančiais su vestuvinės suknelės papuošimo elementais. Deja, Lietuvoje siūlomas pasirinkimas manęs nepradžiugino (galima išskirti tik kelis vestuvinių suknelių gamintojus arba mados namus, kurie prie suknelių siūlo ir aksesuarus plaukams).

Kaklo papuošimas yra labai svarbus silueto elementas. Atsimenate, kai kalbėjome apie iškirptes (kurios turi įtaką figūros koregavimui). Kaklo papuošimas “pjauna” kaklą, todėl gali būti puikus silueto/figūros pataisymas arba atvirkščiai visiškai sugadinti bendrą vaizdą. Tą patį galima pasakyti ir apie apyrankes. Prieš jas renkantis reikia įsivertinti vestuvinės suknelės rankovę (ar bus atviri pečiai, plonos/storos petnešos) ir nuotakos ūgį. Žemos nuotakos ranka (net jei ji bus su labai ilga vestuvine suknele ir aukštakulniais) proporcionaliai dėl apyrankės gali labai sutrumpėti ir bendras vaizdas vėl netenka harmonijos.

Auskarai yra vienas svarbiausių nuotakos aksesuarų. Kodėl? Dėl to, kad tai yra aksesuaras, kuris bus arčiausiai akių ir derėdamas prie makiažo gali išryškinti nuotakos akis, sudaryti “švytinčio veido” efektą, būti stiliaus elementu taip priduodamas “prieskonio” bendro įvaizdžio sustiprinimui.

Makiažas
Atrodo ši straipsnio dalis čia ne “į temą”, tačiau makiažas turi derėti prie vestuvinės suknelės, todėl tai yra du neatsiejami dalykai. Būtent todėl atėjusi į bandomąjį makiažą parodykite vizažistei suknelės nuotrauką, paminėkite svarbiausius aksesuarų akcentus bei turėkite su savimi baltą palaidinukę (taip veidrodyje Jūs sau įrodysite, kad prie baltos spalvos makiažas ne toks ryškus, kaip Jums atrodo).

Nuotaka turi būti ne su natūraliu, bet su vestuvių dienai skirtu makiažu. Kuo tas makiažas išskirtinis? Pirmiausiai, jis yra skirtas fotografavimui, tai reiškia ryškesnes spalvas, didesnį kontrastingumą bei veido bruožų koregavimą (išryškiname privalumus ir slepiame trūkumus). Neretai nuotaka pažiūrėjusi į veidrodį savęs nebe atpažįsta, sako „kaip neįprasta“. Taip ir turi būti, juk vestuvės kasdien nevyksta, kad galima būtų priprasti prie tokio įvaizdžio.
Makiažas padarytas prieš ceremoniją, yra tik dalis darbo. Jį reikia prižiūrėti. Lietuvoje klimatas drėgnas – veidukas ima blizgėti, todėl nepralaimėsite, jei su savimi turėsite birios arba presuotos pudros.

Pirktis / Nuomotis / Siūtis / Siųstis iš užsienio ???
Pirkdami vestuvinę suknelę patenkate į mažiausios rizikos grupę: matote ką perkate. Jei norite pirkti naują vestuvinę suknelę iš salono turite galimybę užsakyti norimą atspalvį, paprašyti tam tikrų pataisymų, perkant nenaują suknelę visada galite paprašyti, kad ji būtų pataisyta, pakoreguota. Svarbiausia – patikrinkite visas siūles: nenauja vestuvinė suknelė  anksčiau galėjo būti susiaurinta, pataisyta, truputi persiūta, todėl vertėtų įsitikinti, kad viskas padaryta kokybiškai. Perkant vestuvinę suknelę iš “antrų rankų” pasiteiraukite apie suknelės kilmę: ar ji buvo siūta ar pirkta iš salono ir t.t. Kam to reikia? Vestuvinė suknelė susideda ne tik iš medžiagos, bet ir iš korseto, todėl nekokybiška vestuvinė suknelė (netgi labai graži) gali būti pavojinga – korsetas gali lūžti sužeisdamas nuotaką. Bijoti to nereikia, tačiau žinoti – pravers.

Jei vestuvinę suknelę  nuomositės, turėkite omenyje, kad bijoti ją sugadinti – prilygsta susigadinti šventę. Be abejo niekas nenori mokėti už suknelės “sužalojimą”, tačiau jei bijosite ir nuolat galvosite apie tai, kaip išvengti purvo ir kitų pavojų, negalėsite atsilaiduoti ir tiesiog džiaugtis švente. Taip pat neužmirškite gerai
įsigilinti į nuomos sąlygas.

Prieš siuvantis vestuvinę suknelę, reikia pasimatuoti kažką panašaus ir nesuklysti: tinka Jums tai ar ne. Siūtis yra patogu ne tik dėl to, kad tai dažnai yra pigiau nei pirkti suknelę, bet ir dėl to, kad galima įnešti savo pataisymų.

Pasistenkite, kad vestuvinė suknelė būtų pasiūta bent porą savaičių iki vestuvių: tokiu metu turėsite galimybę “pasipraktikuoti”, panešioti suknelę, ir jei jausite, kad jaučiamas diskomfortas – galėsite suknelę pataisyti.

Vestuvinė suknelė turi būti pasiūta žinant tam tikrus dalykus, tai reiškia, kad ne kiekviena siuvėja gali būti vestuvinių suknelių siuvėja, nes ši sritis turi tam tikrą specifiką: užsegimai, fiksavimas ir t.t. Buvo keli atvejai, kai akivaizdžiai matėsi, jog suknelė buvo pasiūta ne vestuvinių suknelių specialistės, o “tiesiog siuvėjos”: viena suknelė nuolatos krito, dėl to,  kad ties krūtine nebuvo prisiūtas “silikonas” (suknelė buvo be petnešų), o suveržimo linija buvo per trumpa, kad suknelė užsifiksuotų ties liemeniu. Kitas atvejis – nuotakai labai netiko suknelė žemiau kelių (tas buvo per daug akivaizdu: nuotakos blauzdos atrodė perdėtai stambios), tačiau siuvėja, kažkodėl to nepaminėjo, matyt jai nebuvo svarbus rezultatas. Todėl patarimas: rinkitės siuvėją, kuri myli savo darbą (t.y. daro jį kokybiškai), o ne siuvėją, kuri tiesiog moka siūti.

Jei nutarėte siųstis vestuvinę suknelę iš užsienio – pasistenkite tai padaryti iš anksto, tokiu atveju išvengsite streso, jei suknelė netiks ir spėsite rasti kitą.

Rinkdamiesi vestuvinę suknelę atkreipkite dėmesį į detales, kurios gali būti nekokybiškos. Tai reiškia, kad kuo vestuvinė suknelė turi daugiau elementų, tuo didesnė tikimybė, kad ji atrodys nekokybiškai (visgi visi suprantame, kad ji “made in china”). Blizgučiai ir kiti elementai gali būti padaryti iš nekokybiško plastiko, gali matytis siūlės ir t.t. Taip pat pasidomėkite kokia bus medžiaga: kuo suknelė “lengvesnė”, tuo didesnė tikimybė gauti nuotraukos atitikmenį, tuo tarpu kuo daugiau pridėtinių elementų: korsetas, platus sijonas su sudėtingomis klostėmis, tuo didesnė “malvinos efekto” tikimybė…
Pasidomėkite kokiuose tinklalapiuose “kolegės nuotakos” jau pirko, nes modeliai pagal kuriuos vestuvinės suknelės yra siuvamos – iš esmės kartojasi, o kokybė ir sąlygos – skiriasi, tuo tarpu kainos skirtumas – nedidelis. Įvairiuose forumuose yra dalijamasi įspūdžiais apie tam tikrus tinklalapius, rodomos “gyvos” suknelių nuotraukos, dalijamasi patarimais.
Kai išsirinksite vestuvinę suknelę, iškarto pasidomėkite kokio tipo pasijonio Jums reikės ir kur galima Jūsų suknelę pataisyti.

Pasivaikščiojimas po vestuvinių suknelių salonus

Kai imsite svarstyti kuriuose vestuvinių suknelių salonuose norėsite apsilankyti, turėkite omenyje, jog ne visi salonai parodo savo asortimentą ir kartais (jei leidžia laikas) galima apsilankyti ir tuose salonuose, kur, atrodo, tikrai nieko patinkančio nematėte. Gal pasiseks ir išaiškės, kad salonas tiesiog ilgą laiką neatnaujina savo internetinio puslapio.

Jei dalyvaujant draugų vestuvėse arba pamačius pažįstamų vestuvines nuotraukas suknelė “krito į akį”, būtinai paklausinėkite kur buvo pirkta/nuomota/siūta (net jei nevisai patiko suknelės fasonas ar siluetas, tačiau patiko kokybė arba kaip guli medžiaga).

Atstumai tarp vestuvinių salonų gali būti ir nedideli, tačiau nusiteikite sugaišti nemažai laiko kelionei iš vieno salono į kitą. Laiko taupymui, prieš apsilankant iš anksto suplanuotose salonuose vertėtų pasiskambinti ir susitarti dėl vizito (taip sutaupysite laiką ir gausite geriausio lygio aptarnavimą – jūsų vizitui bus pasiruošta ir nereikės lūkuriuoti, kada atsilaisvins viena ar kita darbuotoja).
Geriausia nusiteikti, kad suknelės paieškai reikės skirti visą dieną, todėl bėgti į artimiausią saloną per pietų pertrauką yra neprotinga – nespėsite ramiai pasižiūrėti ir liksite nepavalgiusi, pavargusi ir be suknelės.
Niekada neeikite ieškoti vestuvinės suknelės, jei jūsų bloga nuotaika. Blogai nuotaikai labiau tinka įprastas šopingas :)

Neretai vestuvinius batelius nuotakos renkasi tik tada kai jau turi suknelė, tačiau reikėtų įsidėmėti, kad matuotis suknelę reikėtų avint aukštakulnius. Kai kurie vestuviniai salonai turi batelius “primatavimui”, bet savus avėti vis tiek maloniau, be to, juos tiesiog galima pasiimti su savimi (taip lakstant iš vieno salono į kitą nenuvarginsite kojų).

Būtų šaunu, jei su savimi pasiimtumėte draugę arba dvi (daugiau tikrai nereikia), tokiu būdu išgirsite nuomonę iš šalies. Tačiau svarbu su savimi pasiimti tuos žmones, kurių nuomonė Jums svarbi ir kurių skoniu Jūs pasitikite. Jei nesiruošiate slėpti suknelės nuo būsimo vyro – jis irgi gali būti puikus pagalbininkas.

Nuspręskite kokią sumą ketinate skirti suknelei ir informuokite apie tai salono darbuotojas, kad netektų matuotis visas salono sukneles, nebent ketinate patikusį modelį pasimatuoti ir pasisiūti/užsisakyti internetu.
Kad darbuotojos neįkyrėtų – perspėkite, jog dar tik dairotės.
Neretai salonų darbuotojos pasiūlo kažką tokio, ko pati niekada nepastebėtumėte – pabandykite, gal būtent šis modelis Jums labiausiai ir tinka (kai kurių salonų darbuotojos, turi nemažą patirtį, gerą skonį ir silueto pojūtį).

Jei vilkėdama suknelę jaučiatės nepatogiai, nesmagiai, negražiai – nekreipkite dėmesio į artimųjų arba salono darbuotojų žodžius ir įkalbinėjimus.

Paskutinio primatavimo metu atkreipkite dėmesį kaip vyksta suknelės uždėjimo procesas. Tai reikės atkartoti vestuvių dieną ir tam gali prireikti netgi kelių žmonių pagalbos. Taip pat stebėkite kiek laiko trunka apsirengimas – tai bus naudinga planuojant laiką prieš išvykimą iš namų.

Pasidomėkite kokius aksesuarus gausite prie suknelės nemokamai – nuomos arba pirkimo metu, tai neretai būna įskaičiuota į kainą.

Taigi…
Šiais savo “keliais” patarimais, nuoširdžiai tikiuosi padėti, tačiau nenustebsiu, kad dabar, rinktis gali būti net sunkiau. Kaip ten bebūtų, per vestuves svarbiausia ne vestuvinė suknelė, o Jūsų mokėjimas džiaugtis vienas kitu, nuoširdžiai vienas kitam šypsotis – to Jums ir palinkėsiu!